Detektori
Noklausīšanās ierīču detektoru īpatnības
Tirdzniecībā noklausīšanās ierīču detektori ir ne mazāk pieprasīti kā pašas noklausīšanās ierīces. Šobrīd tirgus var piedāvāt plašu ierīču klāstu par dažādām cenām, kas ļauj atklāt un izsekot noklausīšanās ierīces. Kā tās atšķiras? Pēc būtības atšķiras ar kvalitāti un uztverto signālu daudzumu. Vienkāršākās ierīces uztver GSM, UHF, VHF un citas radiofrekvences. Vissarežģītākie noklausīšanas ierīču detektori var noteikt ne tikai radiofrekvences, bet arī sarežģītus digitālos protokolus, tādus kā 3G, 4G, WiFi un Bluetooth. Mūsu veikalā ir pieejams profesionāls detektors 1207i. Klienti bieži jautā: Vai noklausīšanās ierīču detektors var atrast neaktīvas noklausīšanās ierīces? Nē, lai detektors atklātu aizmigušās noklausīšanās ierīces, ir nepieciešams īpašs aprīkojums, un pat ar to neaktīvas ierīces var atrast tikai automašīnā. Jautāsiet, vai ir iespējams atrast noklausīšanās ierīci bez detektora? Teorētiski iespējams, bet faktiski tas ir gandrīz neiespējami. Tas notiek tāpēc, ka neviens neatstāj noklausīšanās ierīci redzamā vietā, jo tas vienkārši tiktu atrasta. Noklausīšanās ierīces parasti tiek slēptas ļoti rūpīgi. Iedomājieties, cik ilgs laiks jums būtu nepieciešams, lai izmeklētu katru automašīnas vai istabas stūri? Ļoti daudz. Tāpat paturiet prātā, ka vienmēr atradīsies kāda vieta vai slēptuve, par kurām jūs pat neiedomājāties, ka tāda pastāv. Vai pēc šādas izmeklēšanas jūs iegūsiet sirdsmieru un drošības sajūtu? Noteikti nē, tāpēc galu galā jums būs vajadzīgs detektors.
Noklausīšanās ierīču detektoru veidi
Detektori var būt gan analogie, gan digitālie. Analogie detektori reaģē uz noklausīšanās ierīces signālu reālā laikā. Digitālie detektori var arī piefiksēt noklausīšanās ierīces darbību un ierakstīt datus atmiņā. Šī funkcija ir nepieciešama, lai atrastu dziļi aizmigušās noklausīšanās ierīces, kuras var ieslēgties diennakts laikā tikai uz 10 minūtēm, pārējā laikā neizplatot nekādu signālu. Atstājot šādu detektoru mašīnā vai iekštelpās vismaz uz 24 stundām, uzzināsiet kurā laikā ieslēdzas raidītājs. Šīs vienreizējās ierīces iespējas to sadārdzina.
Lietošanas vienkāršība un priekšrocības
Vabolīšu meklētājs ir pieejams ikvienam. Jums tiešām nav jābūt profesionālam spiegam vai detektīvam, lai izmeklētu istabu vai automašīnu, jo tos ir ļoti viegli izmantot. Viss, kas jums jādara, ir jāieslēdz detektors un jāuzrauga LED lampiņas. Vajadzētu zināt, ka izsekošanas ierīces var raidīt dažādus signālus. Ja detektoram ir mazs uztveramo signālu daudzums, iespējams, ka aprīkojums netiks atklāts, jo tā raidīto signālu vabolīšu meklētājs vienkārši neatpazīs. Kuru detektoru izvēlēties? Vienkārši. Jo augstāka ir detektora kvalitāte, jo labāk tas atpazīs dažādus signālus un attiecīgi tā cena būs augstāka.
Bieži uzdotie jautājumi
Kāda ir atšķirība starp dārgiem un lētiem
detektoriem?
Dārgs detektors var atpazīt vairāk signālu, daži dārgāki modeļi var atrast
arī “miega” režīmā esošās noklausīšanas ierīces. Lētākie detektori var reaģēt
uz rozetēm un tā tālāk, tādējādi apgrūtinot meklēšanu.
Kādas izsekošanas ierīces detektori nekonstatē?
Tādas, kas neizstaro nekādu signālu: diktofoni, kameras, kas ieraksta
atmiņā. SD karšu kameras un diktofonus var atrast tikai vizuāli. Turklāt, ja noklausīšanas
ierīce ir izlādējusies, detektori to neatradīs.
Vai detektori atrod “miega” režīmā esošās
noklausīšanas ierīces?
Ne visi. “Miega” režīmā esošās noklausīšanas ierīces var atrast tikai detektori
ar atminu, mūsu lapā tie ir “raksa” un “mobifinder”. Tie uztver signālu,
ieraksta to atmiņā, un tad jau var redzēt, kas notiek.